"Vigyázzatok, hogy senki félre ne vezessen benneteket bölcselkedéssel és hamis tanítással, ami emberi hagyományokon és világi elemeken alapszik, nem pedig Krisztuson." [Kol 2,8]

2013. május 7., kedd

A Pentagon hadbíróság elé állíthatja a keresztény hitüket kifejező katonákat

A Pentagon nyilatkozatban erősítette meg, hogy a katonák hadbíróság elé állíthatók, ha hitüket próbálják népszerűsíteni: „A vallásos térítés nem megengedett a védelmi minisztérium fennhatósága alatt… A hadbíróság elé állítás és egyéb nem törvényszéki büntetések jellegét minden esetben egyéni alapon kell elbírálni…”. A nyilatkozatot azután tették közzé, hogy a Pentagon megbízottjai hivatalos tanácskozáson vettek részt Mikey Weinstein keresztényellenes szélsőségessel, a hadseregben szolgáló és hitüket másokkal megosztó keresztények elleni hadbírósági eljárás kidolgozására.

Weinstein, a Katonai Vallásszabadság Alapítvány vezetője, azt vallja, hogy a Jézus Krisztus evangéliumát a katonaságon belül másokkal megosztó keresztények, beleértve a káplánokat is, a „hazaárulás” bűntettét követik el, ami szerinte egyenlő a „lelki erőszaktétellel” és a „szexuális bűncselekményekkel” egy kategóriába sorolandó. Azt is kijelentette, hogy a hitüket a katonaságon belül másokkal megosztó keresztények „az alkotmány ellenségei”.

A hadbíróság által egy katona ellen hozott ítélet azt jelenti, hogy az illető a szövetségi katonai törvények által meghatározott bűntettet követett el. A hadbíróság ítéletei a börtönbüntetéstől a dicstelen menesztésig terjedhetnek.

Tehát a Barack Obama által a Pentagon vezetésére kinevezett civil tisztviselők megerősítették, hogy mostantól az egyenruhát viselők számára büntetendő cselekménynek számít hitük másokkal történő megosztása. Ebbe beletartoznak a káplánok is (többnyire keresztény lelkipásztorok, papok vagy zsidó rabbik), akiknek az amerikai katonaság George Washington általi megalapítása óta az a feladata, hogy saját hitükre tanítsák a katonákat és kielégítsék a csapatok lelki szükségleteit, akik tanácsért, útmutatásért és vigaszért fordulnak hozzájuk.

Az új szabályozás rendkívüli mértékben korlátozná a hit szinte bármilyen kifejezését a katonaságban, még négyszemközt vagy barátok között is. Egyúttal tulajdonképpen megszüntetné a kápláni hivatalt a hadseregben, mivel a káplánok számára sem lenne megengedett, hogy olyasmit mondjanak hitükről másoknak, ami arra ösztönözné őket, hogy a hitet életük részévé tegyék. Nehéz elképzelni, hogyan adhat egy pásztor úgy lelki tanácsot valakinek, hogy azt ne így fogják fel.

A Pentagon terveire válaszul Jerry Boykin nyugállományban lévő altábornagy, a Family Research Council (Család Kutatótanács vagy FRC) ügyvezető elnöke, a Fox és Barátainak nyilatkozva a következőket mondta:
„Attól függ, hogy mit tekintenek „hittérítésnek”… azt hiszem, hogy kicsit összekeverték a definíciókat. Ha kényszerről beszélünk az egészen más dolog, de ha a hit szabad gyakorlásáról van szó az egyes katonák, tengerészek, tengerészgyalogosok és különösen a káplánok által, azt hiszem a legrosszabb dolog, amit tehetünk, ha megakadályozzuk, hogy szabadon gyakorolhassák hitüket.”
Az FRC szervezet petíciót indított, felszólítva Chuck Hagel védelmi minisztert, hogy függessze fel az együttműködést Weinstein-nal és keresztényellenes szervezetével a hadsereg vallásgyakorlásra vonatkozó irányelveinek kidolgozására. A petíciót a fenti cikk megjelenéséig 94 ezren írták alá.

Forrás: időkjelei.hu

Kyrie Eleison, Kyrie Eleison, Kyrie Eleison

Apologéta: tisztára olyan a helyzet az USA hadseregében, mint a Kádár-Rákosi időkben nálunk, de mondhatok időben közelebbi példát is: Észak Korea vagy Kínai Népköztársaság, de ide lehet tenni még a Vietnámi Népi Demokratikus Köztársaságot. Ez a szép, új, világ, a bevezetni kívánt szabadkőműves-Illumináti Novus Ordo Seclorum. A sátán világa. A végső időkben - ahogyan az írás mondja - kevesen lesznek, akik megmaradnak a hitben és még kevesebben azok, akik ezt át is fogják adni az utód nemzedéknek. Csak remélni és hinni merem, hogy megmaradnak/megmaradunk néhányan a hitben, mint ahogyan Japánban történt, amikor az 1630 körül, a Shogun elleni háború után - a keresztények a vesztes oldalon harcoltak - kitiltották a jezsuitákat és minden papot, hittérítőt a szigetről, fejvesztés terhe mellett. Közel kétszáz évig nem volt lelkipásztori ellátás az országban, de amikor az 1830-s évek körül elkezdtek - főleg protestáns - hittérítők beszivárogni az ország, még akadtak jócskán olyan emberek, akik képesek voltak levizsgáztatni őket, hogy az igaz hitet terjesztik-e [gondolok itt olyan kérdésekre, hogy hány szentség (7) van].
De van egy másik vonzata az "idióta amerikai" törvénynek: az amerikai hadsereg elvárja, hogy a katonák higgyenek (HIT) a politikusoknak és a hadsereg vezetőinek, de majdnem megtiltják, hogy higgyenek (HIT) Istenben. Akkor most higgyünk vagy ne higgyünk? Ez itt a kérdés. Kicsit Shakespeare-s a dolog.

Ajánlott blogbejegyzés:
  1. Végjáték - Nem engedtek papokat a bostoni robbantás sebesültjeihez