"Vigyázzatok, hogy senki félre ne vezessen benneteket bölcselkedéssel és hamis tanítással, ami emberi hagyományokon és világi elemeken alapszik, nem pedig Krisztuson." [Kol 2,8]

2013. június 3., hétfő

Végső idők - Háromszülős embrió

Támogatják a britek a kormány kezdeményezte konzultáció szerint azt a mesterséges megtermékenyítési technikát, amellyel három ember DNS-ének felhasználásával születhet gyermeke olyan pároknak, akik máskülönben bizonyos genetikai betegségeket örökíthetnének át utódjukra.


A brit kormány felkérésére a szigetország Humán Termékenységi és Embriológiai Hatósága (HFEA) tavaly kezdett társadalmi konzultációt annak nyomán, hogy 2008-ban a Newcastle Egyetem kutatói egy apától és két anyától származó embriókat hoztak létre laboratóriumban.

A háromszülős embrió létrehozásának célja, hogy a petesejt mitokondriuma (energiaszerve) által örökített – sokszor halálos vagy tartós fogyatékossághoz vezető – genetikai rendellenességeket kiküszöbölje. Egy ily módon létrehozott gyerek három ember genetikai állományát hordozná, habár tulajdonságainak messze túlnyomó részét a sejtmagban lévő apai és anyai örökítőanyag határozná meg.

A konzultáció eredményéről a HFEA szerdán adott ki közleményt. Mint fogalmaztak, a legtöbb ember bízik abban, hogy a szakemberek és a hatóság tudja, mikor lehet alkalmazni ezt az eljárást pácienseknél. A hatóság azt is leszögezte, nem találtak olyan bizonyítékot, amely arra utalna, hogy a módszer kockázatos lenne, ugyanakkor jelezték, hogy további kutatásokat tartanak szükségesnek.

Nem tartják etikusnak a háromszülős embriót

A módszer kritikusai viszont azzal érvelnek, hogy a háromszülős embrió létrehozása nem etikus, és hangsúlyozzák, hogy jelenleg már állnak rendelkezésre olyan biztonságos eljárások, köztük a petesejt-adományozás, amelyek lehetővé teszik, hogy a veszélyeztetett párok gyermeke ne szülessen genetikai rendellenességgel. A brit törvények egyelőre tiltják a humán petesejt vagy embrió megváltoztatását, mielőtt beültetnék egy nőbe. Az eljárást csak kutatási céllal engedélyezik. Miután a HFEA a konzultáció eredményét megosztja a kormánnyal, az ennek alapján módosító törvényjavaslatot terjeszthet be a parlamentben.

Nagy-Britanniában nagyjából minden kétszáz gyermek közül egy születik mitokondriális rendellenességgel.
 
A szakértők szerint az új eljárást évente mintegy tucatnyi brit nőnél lehetne alkalmazni.

Forrás: mno.hu

Kyrie Eleison, Kyrie Eleison, Kyrie Eleison

Apologéta: És az ember Istenné lőn, vagy legalább is akar lenni. Be akar avatkozni - a sátáni csábítás elve mellett - a teremtés rendjébe. Mert azt hiszi, hogy ezáltal olyanná lesz mint teremtője, teremteni képes. A kérdés csak az, hogy hova fog ez vezetni. Előre tervezett és szelektált utódok gyártására, vagy elfogadjuk, hogy mi csak és kizárólag teremtmények vagyunk.

Ajánlott olvasmányok:

  1. Jonny Mnemonic - Extra memória az agynak
  2. Végső idők - A génmódosított búza több száz emberi gént elcsendesíthet
  3. Végső idők - Állati emberjogok az ember-állat hibrideknél
  4. A végjáték beteljesedik? - Az Istenné váló ember